Kontakt os

DanCables ApS

Anmod om et tilbud eller spørg os om noget…

Vi er DanCables, en international distributør af aluminiumskabler og kobberkabler. Vores erfarne team kan hjælpe dig med eventuelle spørgsmål, du måtte have, da de producerer kundetilpassede løsninger fra vores 11.000 m2 store produktionsanlæg i Ansager, Danmark. Vores hovedkontor ligger i Roskilde. Kontakt os venligst for mere information eller et konkurrencedygtigt tilbud ved hjælp af nedenstående formular. Vi ser frem til at høre fra dig i nærmeste fremtid.

Du kan kontakte os direkte på + 45 4422 3080 eller sales@dancables.dk.

Kontakt formular

Vi svarer gerne på alle spørgsmål du måtte have, eller lavet et tilbud ud fra dine specifikationer. Din besked og/eller din forespørgsel til Sales@dancables.dk vil blive besvaret hurtigst mulig af vores team.

Kontakt en DanCables medarbejder

DanCables ApS er en familieejet virksomhed, der er fuld af erfarne og venlige teammedlemmer. Mød vores team nedenfor og klik på dem for at kontakte dem eller oprette forbindelse på sociale medier.

Medarbejder oversigt

Salgsafdelingen

Du kan kontakte DanCables ‘ salgsteam direkte med kontaktoplysningerne nedenfor. Kontakt sales@dancables.dk for at få generelle Salgsmeddelelser.

Direktør

Dan Larsen | dan@dancables.dk

Salgschefer

Michael Druedal Larsen | michael@dancables.dk

Jens Hvirgel | jens@dancables.dk

Salgsrepræsentanter

Sverige

Lennart Forsberg | lennart@dancables.dk
LinkedIn | Skype

Nederlandene, Belgien og Polen

Jan den Rooijen ejer af JARO Holding BV
info@jaro-holding.nl
+31 299660376
Linkedin

Tyskland

Wilhelm engst ejer af EngstKABEL GmbH & Co. KG
engst@engst-kabel.de
+49 (0) 2941 9589040
www.engst-kabel.de

Marketingafdelingen

Du kan kontakte DanCables marketing team direkte med kontaktoplysningerne nedenfor. Kontakt sales@dancables.dk for at få generelle meddelelser.

Marketing kontakter

Majken Friborg | majken@dancables.dk

Pernille Druedal Nielsen | pernille@dancables.dk

Bogholderi

Du kan kontakte DanCables-konto teamet direkte med kontaktoplysningerne nedenfor. Kontakt sales@dancables.dk for at få generelle meddelelser.

Bogholderi

Pernille Druedal Nielsen | pernille@dancables.dk

Følg os på de sociale medier